post

صفر تا صد حفاظت کاتدی

در این فایل که خلاصه ای از کتاب ” Cathodic Protection System Operation and Maintenance ” می باشد، مبحث حفاظت کاتدی در 275 اسلاید و به طور کامل و مصور تشریح شده است. این فایل که توسط “شركت گاز استان چهار محال و بختياري” ترجمه و منتشر شده است مجموعه کاملی از مباحث مربوط به حفاظت کاتدی را در بر می گیرد.

برای خرید این فایل از لینک زیر اقدام فرمایید

ممکن است در پرداخت آنلاین با خطا مواجه شوید. چنانچه امکان پرداخت آنلاین فراهم نشد می توانید با ارسال پیام به شماره 09132050479 برای خرید این مطلب اقدام نمایید.

تذکر: هرگونه انتشار این مطلب در فضای مجازی پیگرد قانونی دارد

اثر تغییرات دما و پتانسیل اعمالی بر عملکرد جدایش کاتدی پوشش حاوی پیگمنت ضدخوردگی

 

افزودن پیگمنت‌های ضدخوردگی به فرمولاسیون پوششها یکی از روش‌های موثر بر مقاومت آنها در برابر جدایش کاتدی به حساب می‌آید. در این راستا، بهکارگیری نسل‌های جدید پیگمنت‌های ضدخوردگی برپایه فسفات به‌عنوان راهکاری قابل اعتنا برای کاهش اختلاف موجود بین سطح بازدارندگی ترکیبات سمی بر پایه کرومات و جایگزین سنتی‌شان (پیگمنت فسفات روی) به‌شمار می‌رود. در این پژوهش، علاوه‌بر مطالعه نقش فسفات روی آلومینیوم به‌عنوان پیگمنت ضدخوردگی نسل دوم برپایه فسفات در عملکرد حفاظتی پوشش اپوکسی- پلی آمید با استفاده از تکنیک نویز الکتروشیمیایی، تاثیر اصلاح ساختار پیگمنت فسفات روی بر مقاومت پوشش در برابر جدایش کاتدی نیز مورد بررسی قرار گرفت. در حضور پیگمنت اصلاح شده، استحکام چسبندگی بیشتر و نرخ جدایش کاتدی کمتر پوشش، به کنترل pH به‌صورت موضعی در ناحیه جدایش و رسوب لایه‌ای محافظ برروی سطح ارتباط داده شد که این مساله توسط پارامترهای مستخرج از تکنیک طیف سنجی امپدانس الکتروشیمیایی به اثبات رسید. اگرچه افزایش دما و پتانسیل کاتدی اعمالی به رشد بیشتر مناطق جدایش انجامید، اما پیگمنت فسفات روی آلومینیوم همچنان نقش موثرتری را در مقاوم نمودن پرایمر اپوکسی در برابر این پدیده مخرب ایفا نمود

دانلود فایل pdf این مقاله از اینجا

]]>